Novinky zo školy Libellus

Jarná brigáda

Vďaka obrovskej pomoci rodičov našich žiakov sa nám podarilo: zmontovať a osadiť nábytok pre vonkajšiu triedu, vyčistiť a pohrabať celý dvor, vysadiť bylinky a kvetinky, vymalovať školskú chodbu. Ďakujeme všetkým za pomoc. Bolo príjemné sa spoločne stretnúť po dlhej covidovej dobe a popritom si zveľadiť naše školské prostredie:)

Čítať viac
Svetový deň knihy

Viete čo znamená slovo “libellus”? Knižôčka 🙂 V našej škole sme preto tento deň náležite oslávili a prišli sme prezlečení za obľúbené literárne postavy.

Čítať viac
Učíme sa v prírode

Žiaci 1.triedy sa učili ako hniezdia rôzne druhy vtákov. Pre dutinové hniezdiče zavesili na dvore búdku a budú pozorovať, či sa im tam niektorý druh sýkorky nasťahuje. Apríl je mesiac lesov a tak sa žiaci predškolskej triedy s pani učiteľkou vybrali do lesa o tom lese niečo nového naučiť.

Čítať viac
Pomoc ropuchám

Každú jar žaby migrujú z lesa ku jazierkam, no niektoré musia prejsť cez cestu po ktorej občas chodia autá. Preto sa každoročne stavajú zábrany a žaby sa prenášajú vo vedierkach, aby sa predišlo ich úhynu. Naši žiaci sa v spolupráci s organizáciou Miniopterus zapojili k pomoci ropuchám na Železnej studienke a tak sa aj dozvedeli …

Čítať viac
Fašiangy (prezenčné a dištančné:))
Čítať viac
Online a offline výuka

Takto sme hľadali, objavovali a žili na začiatku nového kalendárneho roku. Predškoláci prezenčne a ostatné triedy dištančne. Bola to výzva, ale veľa sme sa vďaka tomu naučili. .

Čítať viac
ONLINE Deň otvorených dverí

Dátum a čas: streda 25.11.2020 o 17:00Miesto: Online (registrujte sa) Z hygienických dôvodov sme sa rozhodli miesto tradičného dňa otvorených dverí urobiť ONLINE Deň otvorených dverí. Čo vás čaká: Predstavíme vám náš koncept Dozviete sa o našom vzdelávaní Spoznáte pedagogický tím Ukážeme vám našu víziu Odpovieme na vaše otázky Dátum a čas: streda 25.11.2020 o …

Čítať viac
Report z 1.triedy

V rámci Týždňa vedy a techniky sme robili pokus s miešaním farebných roztokov. Vo štvrtok sme sa rozdelili na dve skupiny a jedna išla samostatne odprezentovať pokus k predškolákom a druhá skupina do zmiešanej triedy.Začali sme hovoriť aj o téme vesmír a slnečná sústava. Naučili sme sa novú pranostiku na sv. Martina, prečítali sme si …

Čítať viac
Prehliadka svätých

Dnes sme si v škole svätou omšou pripomenuli Sviatok všetkých svätých. Žiaci (aj pedagógovia:)) boli pozvaní prísť prezlečení za postavu svätca alebo svätice podľa vlastného výberu. Spoznávate svätcov na fotkách?

Čítať viac
Tajomstvá lesa

V pondelok sme vyzbrojení s plnými batôžkami vyrazili smerom k lesu nad našou školou. Počasie nám prialo. Chodníkom sme sa najprv dostali do prevažne dubového lesa, kde pomedzi koruny presvecovali slnečné lúče. Na peknom mieste sa pomodlili rannú modlitbu a povedali si o svätom Františkovi z Assisi, ktorý mal veľmi rád prírodu a všetky zvieratká.Po …

Čítať viac
Expedícia Libellus

Prvý októbrový víkend sme sa vybrali s najstaršími žiakmi spoznávať prírodu a zároveň sami seba. Po dvoch dňoch spoločného varenia na ohni, spania v prírode a výprav do lesov sme sa vrátili plní zážitkov, spevnených charakterov a zosilnených priateľstiev. Ďalšia Libellus tradícia odštartovaná!

Čítať viac