Infomail ZŠ - marec 2024

Milí rodičia,

želáme Vám krásne jarné prázdniny. Sme radi, že Vám môžeme priniesť náš tradičný infomail.

WhatsApp komunita našej školy

Keďže sa denne v našej škole deje úžasne veľa zaujímavých aktivít, o ktorých Vás nestíhame informovať cez eduPage, radi by sme od marca spustili nový komunikačný kanál: WhatsApp komunitu školy Libellus.

Vo WhatsApp komunite školy Libellus budete môcť:

  • odoberať novinky a dôležité témy zo školy Libellus
  • vidieť prostredníctvom fotiek a videí zážitky zo školy, klubu a z tried
  • v tématických skupinách komunikovať navzájom

Nenahradí eduPage, ale mala by ho doplniť. WhatsApp ako platformu sme vybrali, aby bola jednoduchá pre rodičov.

Pridajte sa do komunity školy Libellus

Túto komunitu ideme odskúšať do konca školského roka. Ak sa osvedčí, budeme v nej pokračovať. Dajte nám prosím vedieť vašu spätnú väzbu (pokojne cez komunitný chat :)).

Čo sme prežili vo februári

Sme radi, že je o našu školu záujem aj vo vyšších ročníkoch. Prišli k nám tri nové deti. Veríme, že budeme pre seba navzájom obohatením.

Rovnako máme radosť, že sa nám podarilo zlepšiť kvalitu angličtiny príchodom pani učiteľky Lucie Hegerovej, zmenou rozvrhu, ako aj tým, že sme zvýšili ponuku angličtiny v ranných a poobedných časoch v rámci klubu.

Zažili sme Valentínsku poštu a tiež aj školský karneval, ktorý sa niesol v duchu Noemovej archy.

Ako ste si mohli všimnúť, na pozemku pred školou vyrástla v posledných týždňoch krásna “eko-učebňa”. Keď sa oteplí, bude slúžiť deťom ako externá trieda na vyučovanie. Ďakujeme rodičom Palovi Šiškovi a Jožkovi Turzovi za jej výstavbu.

Čo nás čaká v marci

Marec mesiac knihy

Mesiac marec je mesiacom knihy, preto sme pre deti aj pre vás pripravili niekoľko noviniek.

Pre deti v škole zakladáme triedne knižnice.

Do každej triedy pribudne pár titulov aktuálnych knižiek pre deti, ktoré vybrali naši učitelia.

Knižná výzva pre rodičov a učiteľov

Prijmite od nás darček knižný titul Kompas. Veríme, že spoločné čítanie tejto knihy bude pre nás všetkých obohatením. Radi by sme následne urobili diskusiu o prečítanej knihe. Veríme, že tým získame nielen cenné informácie z knihy ale aj od seba navzájom.

Požehnanie školskej kaplnky

V piatok 1. marca sa uskutoční o 8:00 tradičná prvopiatková sv. omša s otcom Andrejom. Následne príde do našej školy bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko. O 9:00 odslúži sv. omšu pri ktorej požehná našu školskú kaplnku “Panny Márie, Kráľovnej rodiny”. Budeme radi, ak sa slávnosti zúčastníte.

Jarné prázdniny

Od 4. – 8. marca sú jarné prázdniny. Škola je zatvorená. Veríme, že s deťmi prežijete radostné chvíle.

Prednáška o čnosti pre rodičov

V utorok 12. marca sa bude o 16:00 hodine konať prednáška k novej čnosti s Caro Cruz. Tentokrát je téma úprimnosť

Rodičovská duchovná obnova

16.marca sa od 9.00 – 12.00 hod. bude konať duchovná obnova s otcom Andrejom u nás v škole. (určená pre rodičov, učiteľov a priateľov školy)

Deň otvorených dverí

V utorok 19. marca nás čaká Deň otvorených dverí pre všetkých záujemcov o našu materskú školu. Budeme radi, ak pozvete svojich priateľov a známych, aby sa k nám prišli pozrieť.

Matematická šúťaž KLOKAN

V utorok 26. marca deti čaká matematická súťaž KLOKAN. Zúčastnia sa jej všetky naše deti. Je skvelé, že riešením zaujímavých úloh môžu získať aj ocenenie.

Veľká Noc

Záver mesiaca nám začínajú krásne sviatky Veľkej Noci. V škole budeme mať veľkonočné prázdniny od 28. marca do 2. apríla.