Tajomstvá lesa

V pondelok sme vyzbrojení s plnými batôžkami vyrazili smerom k lesu nad našou školou. Počasie nám prialo. Chodníkom sme sa najprv dostali do prevažne dubového lesa, kde pomedzi koruny presvecovali slnečné lúče. Na peknom mieste sa pomodlili rannú modlitbu a povedali si o svätom Františkovi z Assisi, ktorý mal veľmi rád prírodu a všetky zvieratká.
Po ceste sme aj my v hrách stretali rôznych lesných obyvateľov. Raz to boli Veveričky – vtedy si každý z nás mal za úlohu nájsť svoj strom, Diviaky – úlohou bolo nájsť 15 žaluďov, Sovu lesnú – postaviť sa tak, aby sme sa nedotýkali zeme a ešte zopár ďalších. Pri altánku sme sa dobre vykŕmili na zimu ako medvede a ježkovia pred zimným spánkom. Ale spať sa nám veru ešte nechcelo, radšej sme si precvičili hlavičky pri hádankách. Plní energie sme pokračovali až na miesto robenia brlohov v bukovom lese. Každá zvieracia rodinka si nazbierala materiál a postavila z neho svoj brloh. Potom sme priraďovali kartičky so stopami k zvieratám. Ku koncu výletu sme ešte navštivili lúku líšok a zahrali sa so šatkami. Nakoniec sme si potrénovali pamäť a skúsili zapísať  všetky zvieratká, ktoré sme na výprave postretali. 
Vytrvalosť a dobrá nálada nám veru nechýbali, zvládli sme spolu všetky výzvy, ktoré na nás čakali.. 🙂 a tešíme sa niekedy nabudúce do krásnych zákutí našich lesov 😉